Oblíbená turistická místa v okolí

Svoji návštěvu muzea můžete spojit s dalšími zajímavými turistickými místy v jeho okolí. Hrady, zámky a tipy na dobré jídlo.

Státní zámek Konopiště

Konopiště založil nedaleko svého rodového sídla Benešova kolem r. 1294 pravděpodobně pražský biskup Tobiáš z Benešova a to podle vzoru francouzských pevností, s válcovými věžemi, s parkánem, 4 bránami a padacím mostem.
https://www.zamek-konopiste.cz/ 

Památník Josefova Lady, Hrusice

Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny se nachází v domě č. p. 115, který využívala Ladova rodina k letním pobytům. Tento dům projektoval v roce 1933 architekt Čeněk Vořech (1887-1976), žák architekta Jana Kotěry. 
https://hrusice.muzeumbrandys.cz/  


Zámek Jemniště

Zpráva o Jemništi pochází z roku 1381. V té době bylo panství v majetku Beneše z Cimburka, který se podle zdejší vsi začal psát z Jemniště. Panským sídlem tehdy nebyl tento zámek, ale tvrz obklopená vodním 
příkopem, která se dodnes nachází v nedaleké vsi.
https://www.jemniste.cz/ 

Hrad Český Šternberk 

Gotický hrad byl založen Zdeslavem z Divišova před rokem 1241. Prohlídková trasa vás zavede do bohatě vybavených a štuky zdobených reprezentačních pokojů, barokní kaple sv. Šebestiána s rokokovým oltářem nebo do snídaňového pokoje se stříbrnými figurkami. 
https://www.hradceskysternberk.cz/ 

Klášter Sázava

Podnět k založení kláštera dal v 11. století později svatořečený Prokop, který se stal jeho prvním opatem. Až do roku 1080 - do papežova zákazu - se zdejší bohoslužby konaly ve slovanském jazyce. Tradici slovanské liturgie obnovil až Karel IV. ve 14. století, kdy také původně románská stavba dostala gotickou podobu.
https://www.klaster-sazava.cz/ 


Restaurace v okolí 

V muzeu zaženete hlad drobným občerstvením, ale na pořádný oběd vám doporučujeme navštívit jednu z těchto restaurací.

Ubytování v okolí

Tipy na ubytování v Posázaví