Aktuality, akce a informace o dění v muzeu

Co je u nás nového? Jaké jsme koupili nové auto? Kdy bude v muzeu odborná přednáška? Všechny informace najdete v aktualitách...

Dárkové poukazy nejen na Vánoce

16.11.2021

Vánoce se blíží mílovými kroky a my jsme pro vás připravili možnost zakoupení dárkových poukázek na návštěvu muzea. Poukázky lze objednat ve 3 variantách a mají platnost celou příští sezonu tzn. do 31.10.2022. Více v sekci Dárkové poukazy. 

Za tým muzea Blanka 

První sezóna je za námi...a byla to jízda! Přivítali jsme přes 20 000 návštěvníků

5.11.2021

První sezóna, kterou jsme zahajovali 10. července 2021, byla neuvěřitelná jízda! Náš skromný odhad byl, že muzeum denně navštíví při nejlepším 40 lidí, o to víc jsme byli překvapeni, že hned druhou sobotu po otevření k nám zavítalo přes 1000 z vás a celkově jsme za sezonu na recepci pozdravili přes 20.000 návštěvníků! Pro představu to pro nás byl takový nápor, že někteří z nás prodávali lístky i ze spaní :-)

Na parkovišti se střídali auta, autobusy, karavany, motorky, a to ať moderní stroje, tak i ty historické, opravdu to byla neuvěřitelná podívaná.

Malí návštěvníci se vyřádili na hracím Favoritu, pomalovaný je každý jeho kousíček, že už se na něj žádná další malůvka snad nevleze a taky luštili tajenky o sto šest, o čemž svědčí i 6 kg snědených "odměnobonbónů"!

Někteří z vás nám nabídli své stroje, díly a další věci se škodováckou tématikou, a tak nám jen za léto do sbírky přibylo 8 zajímavých škodovek.

Dostali jsme od vás také tolik potřebné zpětné vazby a nápadů na zlepšení, čehož si velmi vážíme a budeme s tím pracovat :-) Než se s vámi v dubnu setkáme, čeká nás spousta práce s úpravou expozice a dodělávkami v areálu.

Děkujeme všem, kteří jste nás v letošním roce navštívili a s vámi ostatními se těšíme na shledanou ve Světě Škodovek!

Za tým muzea Blanka


Otevírací doba  ŘÍJEN 2021

24.9.2021

Milí návštěvníci, upravili jsme otevírací dobu v říjnu tak, abyste k nám mohli zavítat i mezi svátky: 

01. - 03.10.   10:00-17:00

09. - 10.10.   10:00-17:00

16. - 17.10.    10:00-17:00

23. - 24.10.  10:00-17:00

28. - 31.10.   10:00-17:00

Těšíme se na vás! 


1. měsíc provozu je za námi! 

16.8.2021

Milí návštěvníci, velmi nás těší váš zájem o prohlídku muzea. Za první měsíc k nám zavítalo v průměru 200 lidí denně! 

Co je u nás za tu dobu nového? 

  • Upravili jsme pro vás otevírací dobu v září (úterý až neděle 10-17)
  • O víkendech se můžete občerstvit ve venkovním stánku, kde čepujeme malinovku a na grilu voní klobásky a jiné dobroty (v týdnu je v odpočinkové části možnost zakoupit chlazené nápoje a něco drobného k snědku). 
  • Pro děti jsme venku připravili malé hřiště s parádním pexesem
  • V odpočinkové části visí obrazy s fotografiemi Viléma Heckela 
  • V obchůdku nakoupíte trička, kšiltovky a další upomínkové předměty ze Světa Škodovek a nebo modely autíček

Děkujeme všem, kteří k nám již zavítali a na vás ostatní se už teď moc těšíme. 


Otevíráme brány

8.7.2021

Vážení návštěvníci a příznivci starých časů, 

je nám ctí vám oznámit, že dne 10.7.2021 otevíráme muzeum pro veřejnost! Informace, jak se k nám dostanete, otevírací době a vstupném najdete v sekci Pro návštěvníky. 

UPOZORŇUJEME VÁS, že vzhledem k očekávanému zájmu může být kapacita muzea tento víkend (10.-11.7.2021) omezena (dle vládního nařízení může být v expozici max. 140 lidí). Proto vás prosíme, abyste si cestu k nám naplánovali v rámci prázdnin a mohli si návštěvu u nás užít procházkou po expozici a ne čekáním před muzeem. 

Děkujeme a těšíme se na vás! Za tým muzea Blanka  


Informace k termínu otevření muzea

2.6. 2021 

Milý budoucí návštěvníci a příznivci škodovek, 

i když se vás už nemůžeme dočkat, v nejbližších dnech ale nemůžeme otevřít. Nebrzdí nás však pandemie Covidu, zasekli jsme se na stavebním řízení. Vše je sice v běhu, bohužel však vylezli kostlivci stařičkého areálu, které musíme nezbytně nutně oživit, abychom získali kolaudační souhlas. Proto stále nejsme schopni sdělit přesný termín otevření. Pevně však věříme, že jsme na dobré cestě a během června budeme mít veškerou administrativu hotovou. 

O přesném termínu otevření (předběžně měsíc červenec) vás budeme informovat zde a na našich sociálních sítích. 


Usilovně makáme na rekonstrukci prostor a potřebujeme Vaši pomoc! Předplaťte si vstupné, kupte si hrneček, nebo se staňte adoptivním řidičem jednoho z našich exponátů. Podpořit nás můžete ZDE

Dnes večer uvidíte na Televizi Seznam.cz reportáž z probíhající stavby muzea a také nahlédnete do depozitu. Tak si ve 21:00 nezapomeňte přepnout.
A kdo nestihl, může si pustit reportáž ZDE